Dvě sestry zabité při raketovém útoku na Kramatorsk pohřbené v Dobropillii

Dvě čtrnáctileté sestry, které zahynuly při ruském raketovém útoku na kavárnu v Kramatorsku, byly dnes pohřbeny v obci Dobropillia.

"Ty holky měly v srpnu oslavit patnácté narozeniny. Dvojčata Anna a Julia Aksenčenkovi byla zabita ruskou raketou, kterou okupanti úmyslně odpálili do centra Kramatorsku.. Dívky přišly do města na krátkou dobu... Dnes se s nimi lidé rozloučili v Dobropillii... " on-line časopis Svoyi zveřejnil na Facebooku .

Na svém Instagramu o tom psal i dánský fotograf Jan Grarup. Upřesnil, že dvojčata pohřbila v Dobropillii jejich matka Olga Aksenčenko, chirurg pracující v nemocnici.

"Rodina opustila Kramatorsk, když vypukla válka - ale dnes přišli do města navštívit matku do nemocnice společně s otcem - než odešli, rozhodli se jít a sníst pizzu, než se vrátí do vesnice," Grarup psal pod fotky z dívčího pohřbu.

Přečtěte si také: Nepřátelské raketové útoky na Kramators k: Počet obětí se zvýšil na 12

Jak bylo oznámeno, ruské jednotky zahájily 27. června večer dva raketové údery na Kramatorsk. Jedna střela zasáhla pizzérii Ria v centru města. Mezi zabitými byla sedmnáctiletá dívka a dvě čtrnáctileté sestry. Druhá střela zasáhla vesnici Bilenke.

Foto: Instagram / Fotograf Jan Grarup

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.10.2025 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 21. října 2025

Očekáváme v 09:00 11°C

Celá předpověď